Šiandien „SEILER“ yra vienas iš svarbiausių europietiškų pianinų ir fortepijonų gamintojų – nuo 1849 metų kompanija vis naujai atsako į klausimus apie nepriekaištingus instrumentus. Aukštai keliami tikslai kokybei ir jau 170 metų pasaulyje atpažįstamas puikus garsas yra žinomi kaip fortepijonų ir pianinų, turinčių „SEILER“ prekinio ženklo vardą.

1849 metais Eduard’as Seiler’is Liegnitz’e įsteigia “Pianoforte-Fabrik”. Jo vizija – siūlyti fortepijonus ir pianinus profesionalams ir besimokantiems atrasti muzikinį pasaulį. Jau pats pirmas „SEILER” instrumentas pasižymėjo unikaliai skaidriu garsu. Su dideliu darbštumu mažose dirbtuvėlėse iš geriausių medžiagų buvo gaminami ir surenkami pirmieji instrumentai. Tikslas aiškus: pasiekti tobulumą. Pastangos davė vaisių – 1872 metais Maskvoje SEILER gauna aukso medalį už išskirtinę kokybę. Jau greitai dirbtuvės tampa per mažos. 1860 metais fabrikas perkeliamas į Steinmarkt‘ą Nr. 3, o Goldberg‘o gatvėje atidaromas instrumentų salonas. Sūnūs Paul‘as ir Max‘as Seiler‘iai tampa vis labiau ir labiau svarbia parama tėvui.

Po kelerių neramių karo metų 1864, 1866 ir 1870/71 sekė toks pakilimas, kad 1873 metais Eduard‘as Seiler‘is pastatė didelį garo jėgos fabriką, kuriame ankstyvaisiais 1874 metais įregistruojama daugiau nei 100 darbuotojų.  Šiek tiek vėliau 1875 metų rudenį Eduard‘as Seiler‘is mirė. Ketverius metus įmonės likimas priklauso nuo įsūnių Paul‘o ir Max‘o, kol 1879 metais dar būdami jauni mirė taip pat.

Tuo tarpu jaunesnysis brolis Johannes Seiler’is baigė fortepijonų gamybos amato mokslus. Jis vertingos patirties sėmėsi ne tik tėvo, bet ir kituose pasaulyje žinomuose fabrikuose. Dėl to 1879 metais Johannes Seiler‘is tampa fabriko techninės dalies, kurioje dirbo per 120 darbuotojų, direktoriumi, o jo netikri broliai August‘as Leitung‘as ir Oswald‘as Kasig‘as prisijungė prie kompanijos kaip pardavimų vadybininkai. Šios trijulės vadovavimo dėka, SEILER fabrikas tampa vienu iš didžiausių fortepijonų gamintojų Vokietijoje ir pasaulyje. Prizai ir apdovanojimai, pelnyti Vienoje, Amsterdame, Melburne, Čikagoje, Berlnyne ir Milane suformavo „SEILER“ prekinio ženklo žinomumą pasaulyje. Šiuo laikotarpiu įvyksta didžiulė plėtra. 1882 metais savarankiškai pradedamos gaminti mechanikos ir klaviatūros dalys. Medžio apdirbimo kiemas tuomet užėmė visą kvartalą.

1896 ir 1907 metais pastatomi nauji fabriko pastatai, talpinantys 350 darbuotojų. Daugiau nei 40 iš jų, „SEILER“ dirbę 25 ir daugiau metų, reikšmingai prisideda užtikrinant vienodai gerą instrumentų gamybos kokybę. Metinės produkcijos kiekis – apie 2000 fortepijonų ir pianinų. 1907 metais po Jahannes Seiler‘io mirties kompanijos ir pardavimų vadovais tampa jo sūnėnai Robert‘as ir Ludwig‘as Lauterbach‘ai.

1893 metais Berlyne atidarytas didžiulis kompanijos filialas, vadovaujamas Dr. Richard‘o Stern‘o. 1907 metais kompanija tampa tarptautine – filialas atidarytas ir Wrocław‘e, kurio likimas buvo ilgamečio darbuotojo ir generalinio vadybininko Willy‘o Heinze‘o rankose. Filialui London‘e vadovavo ponai Barnes‘as ir Mullins‘as, kurie tiekė „SEILER“ instrumentus Anglijoje ir jos kolonijose kaip itin stabilius ir patikimus tropinio klimato sąlygomis. „SEILER“ pianinai ir fortepijonai tuo laikmečiu buvo nepralenkiami tarp kitų gaminių savo maloniu garsu bei lengvu ir elastingu prisilietimu grojant.  Šie instrumentai buvo naudojami daugelyje garsių Vokietijos ir užsienio muzikos mokymo įstaigų, tokių kaip Karališkoji Berlyno Konservatorija.

Johannes Seiler’io įsūnis Anton’as Seiler’is Dütz’as 1923 metais tampa kompanijos vadovu ir tęsia jos sėkmingą vystymąsi – fabrikas su 430 darbuotojų tampa pačiu didžiausiu rytų Vokietijoje. Pasaulinio garso menininkų ir pianistų, tokių kaip Enrico Caruso, Arthur’as Nikisch’as, Ruggiero Leoncavallo karjeros metuslydėjo būtent “SEILER” fortepijonai. Juos taip pat buvo galima išvysti Bayreuth’o operos festivalyje ir koncertų salėse visame pasaulyje.

Baigiantis antrajam pasauliniam karui Anton‘o Seiler‘io sūnus Steffen‘as išsaugojo per 100 metų sukauptas vertingas žinias, eskizus ir liejimo formas. Nauja pradžia prasideda Danijoje, kol galiausiai 1963 metais produkcijos gamyba, kurios pagrindas yra Liegnitz‘e gaminti modeliai, persikelia į Frankonijos miestą Kitzingen‘ą. Savo pionieriška dvasia ir kūrybiškumu Steffen‘as Seiler‘is sistemingai padidina modelių paletę nuo darbinių instrumentų iki meistriškai išbaigtų koncertinių fortepijonų. Kartu su naujais patentais, kaip pavyzdžiui Super-Magnetine-Repeticija (SMR) arba „DuoVox“ sistema jis tęsia unikaliai skaidraus „SEILER“ garso vystymą. Jo vardas taip pat neatsiejamas nuo skaitmeninių įrenginių įdiegimo, kuris tarsi tiltu sujungė XX a. technologijas su įprastais tradiciniais instrumentais. Didžioji dalis iš 43 darbuotojų Kitzingen‘o fabrike yra ištikimi kompanijai jau daugelį metų – tai pagrindas išlaikant ir garantuojant vienodai aukštą „SEILER“ pianinų ir fortepijonų gamybos kokybę šiandien ir ateityje.

1985/86/88

Paryžiuje pelnomas aukso medalis, kuris grąžina kompaniją į pasaulio elitą;

1987

Pirmasis pasaulyje skaitmeninės Midi-sistemos panaudojimas fortepijone;

1997

Suorganizuotas pirmasis „SEILER“ festivalis, vėliau išaugęs į tarptautinį konkursą;

1998

Netikėtai mirus Steffan‘ui Seiler‘iui vadovavimą perima Ursula Seiler;

2003

Pristatytas „SEILER“ vėliavnešiu tapęs koncertinis fortepijonas „278 Concert“. Juo dar kartą pabrėžiamas aukščiausios klasės statusas su neprilygstamu kainos ir kokybės santykiu, stiprinantis savo tarptautinę reputaciją kaip “prekės ženklas jauniesiems specialistams”;

2008

Pietų Korėjos Samick‘o muzikos korporacija tampa naująja „SEILER“ tradicinio prekės ženklo savininke. Vokietijos fabrikas tęsė veiklą kaip anksčiau, tačiau didžiulės investicijos į naują gamybos įrangą padėjo ne tik tęsti nuostabų paveldą, bet ir pagerino bendrą efektyvumą ir preciziškumą ateityje;

2011

Pristatyta nauja „Eduard Seiler“ serija, pagaminta mūsų Indonezijos gamykloje, naudojant vokiškas medžiagas ir tikslius vokiškų pianinų modelių parametrus;

2013

Po nuostabios „Eduard Seiler“ serijos sėkmės, pristatoma „Johannes Seiler“ serija, papildanti „SEILER“ produkciją ekonomiškais instrumentais.

Išmintingos technologijos ir su niekuo nesupainiojamas skaidrus „SEILER“ garsas.

Yra labai daug veiksnių, kurie sukuria būtent tokį pojūtį, kokio tikitės iš puikaus fortepijono ar pianino. Neabejotinos „SEILER“ kokybės pagrindas yra patikimos medžiagos ir išvystytas darbo procesas. Be to, yra naudojami naujoviški patentai kurie „SEILER“ atvedė į pasaulinę kokybės ir garso meno viršūnę:

„SEILER Membrator“ sistema optimizuoja rezonansinės dekos vibravimą, tokiu būdu suformuodama charakteringą skaidrų „SEILER“ garsą.

„SEILER“ garso stiprumo stabilizatorius pagerina rezonansinės plokštės įtampą ir elastingumą, suteikdamas papildomo skambumo ir garso sklaidos dešimtmečiams.

„SEILER“ SMR (Super-Magnetinė-Repeticija) mechanizmas garantuoja iki šiol neprilygstamą repeticijos greitį, o nuo nelaukto klaviatūros dangčio užsidarymo apsaugo užpatentuota „Frenator“ sistema.

„SEILER“ klaviatūra be švino – naujausias mūsų išradimas! Tik laiko klausimas, kada švinas instrumentuose dėl naujų aplinkos apsaugos reikalavimų bus visiškai uždraustas naudoti. Vietoje jo siūlome labai stipriai suspaustą plastiką. Taigi nuo šiol klavišų balansavimui nereikės gręžti skylių ir naudoti toksinių medžiagų.

Klaviatūra be švino

Su visais patentais ir pasiekimais mes turime svarbų tikslą – suteikti profesionaliems pianistams, besimokantiesiems ir mokytojams, taip pat muzikos mėgėjams visame pasaulyje instrumentą, kuris dešimtmečiams atitiktų besikeičiančius ir vis didėjančius tarptautinės aukštos klasės instrumentų poreikius.

Galiausiai priklauso nuo Jūsų, Jūsų pojūčių ir garso estetikos suvokimo grojant, kurį instrumentą pasirinksite. Tačiau mes galime Jus užtikrinti, kad kiekvienas rankų darbo „SEILER“ instrumentas pagamintas meistriškai ir atsakingai. Su labai motyvuota komanda, kuri didžiuojasi pasiekimais, kuriame puikaus garso tradicinės gamybos fortepijonus ir pianinus. Dešimtmečių patirtis ir kartų žinios yra svarūs argumentai pasirinkti „SEILER“.

„Su visa patirtimi, su veržlia pionieriška dvasia, su didele aistra ir tobulumo troškimu kiekvienoje detalėje mes kuriame ir tobuliname ypatingo garso fortepijonus ir pianinus, kurie turi sielą.“
STEFFEN SEILER